Dnes je středa 4.08.2021

Zamyšlení k rouškám a testování

« zpět

Vážení rodiče, přátelé, známí,

dovolte mi krátkou poznámku, kterou mne nutí napsat nově vzniklé skutečnosti kolem nás. Je to i na popud několika sms, které jsem jako ředitel školy dostal v posledních dvou dnech. Nebyly moc příjemné, některé byly dokonce i trochu hrubé a nepříjemné, obviňující mne z osobní zbabělosti, že se nevzepřu nesmyslným příkazům nadřízených a budu nutit děti – žáky testovat a nosit roušky.

V pátek jsme seděli s paní zástupkyní do 17 hodin odpoledne ve škole, abychom domysleli všechny možnosti, které mohou od pondělí nastat, dolaďovali jsme rozvrhy, aby děti byly v pohodě, vše jim navazovalo a učení mělo kvalitu.

A teď k jádru věci. Máme tu epidemii. Nemoc si nevybírá. Školy jsou zavřeny. A přichází aspoň nějaká cesta, jak školy otevřít. A to je ten problém – jak? Testování, roušky. Myslíme si, že děti vnímají, jak je zdraví a bezpečí v situaci s onemocněním COVID-19 důležité, proto je učíme chránit sebe i druhé a k tomu patří i nutnost testování. Testování stěrem z nosu u dětí ve škole provede zdravotní sestra z odborné firmy, která to umí.

Někteří z Vás se bouříte proti pravidlům (děti vás pozorují a poslouchají), nechcete dodržovat nařízení vlády (proč by pak děti měly?), píšete řediteli a možná i učitelům nepěkné zprávy…. Budou si nás pak děti vážit? Můžu já něco měnit na nařízení, když druhá polovina rodičů je chce, aby jejich dítě bylo chráněno? Koho mám poslechnout? Selský rozum mi velí, že jsem v práci, poslouchám nadřízené, řídím se pokyny, zákony a vyhláškami. Ne ze zbabělosti, ale z přesvědčení, že mi vyhovují pravidla, bezpečí školního řádu (který je zbytečně dlouhý, aby se na něco nezapomnělo…. A přitom by mohl být v několika bodech – chovej se slušně, respektuj ostatní lidi ve třídě i ve škole, chovej se k majetku jako k vlastnímu…. Nestačilo by to?) A hlavně nechci anarchii ve škole. V životě máme svá práva i povinnosti nebo myslíte, že jen práva? Dovedete si představit mít jen práva bez povinností? Já raději ne.

Takže vás prosím a vyzývám ke klidu, uvidíme, jak to proběhne první týden, kolik pozitivních se odhalí (na základě minulého testování, které jsme dělali jako jedna z mála škol, byl jen jeden ze 115 žáků) a buďme všichni rádi, že konečně děti prožijí kolektivní a sociální prvky a dostanou se od obrazovek pryč. A v komunikaci se školou prosím zachovejte slušnost a objektivnost. Už osm roků jsem hrdý, že jsem na škole právě v Hodolanech, mezi super dětmi a příjemnými objektivními rodiči. Snad nám to coronavirus nepokazí, ale naopak najdeme morální sílu k jeho zničení a dostaneme chuť k setkávání….

 

Váš pan ředitel 

Kontakt:

Základní škola a Mateřská
škola,Olomouc
Řezníčkova 1
779 00 Olomouc

Bankovní spojení: 69232811/0100
IČ: 60338598
DIČ: CZ60338598

ID datové schránky: wjtmf35


 : 588 50 50 30, 603 873 106
 : info@zs-reznickova.cz

 : faktury@zs-reznickova.cz

Zvonění:

1. hodina  
2. hodina
3. hodina
4. hodina
5. hodina
6. hodina
7. hodina
8. hodina
08.00  -  08.45
08.55  -  09.40
10.00  -  10.45
10.55  -  11.40
11.50  -  12.35
12.45  -  13.30
13.35  -  14.20
14.25  -  15.10