Dnes je čtvrtek 22.04.2021

Vítejte na stránkách naší školky

Mateřská škola Řezníčkova 1

Obecná charakteristika školy


Od 1. září 2013 byla v budově základní školy otevřena další Mateřská škola-Řezníčkova 1 s celodenním provozem pro 25 dětí 5-6 letých.
MŠ sídlí v přízemí budovy základní školy, která prošla vnitřními rekonstrukcemi a úpravami. Nachází se v ní třída, šatna, společné hygienické zařízení se sprchovým koutem, kuchyň využívaná jako přípravna jídla. Tyto velmi pěkně a účelně řešené prostory vyhovují skupinovým i individuálním činnostem dětí. Nové vybavení tříd dětským nábytkem, zdravotně hygienické zařízení i vybavení pro odpočinek jsou přizpůsobeny požadavkům, odpovídají počtu dětí, jsou zdravotně nezávadné a bezpečné.
MŠ je školou s celodenním provozem, s esteticky a účelně řešeným interiérem i přilehlou školní zahradou.
Naším úkolem je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základ celoživotnímu vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb. Pracujeme podle rámcového programu, na základě kterého byl vypracován Školní vzdělávací program, respektující věkové zvláštnosti dětí, zpracován se vzájemně prolínajícími se úkoly, navazující na sebe po jednotlivých celcích. Zohledňuje intelektuální možnosti dětí, prostory školy a její lokalitu. Vytváří dostatečný prostor pro opakování, procvičování, pohybovou aktivitu a duševní hygienu dítěte. Úkoly jsou voleny od jednoduchého k složitějšímu vždy formou hry.  

MŠ-ŘEZNÍČKOVA-1024x642

Kontakt:

Základní škola a Mateřská 
škola,Olomouc
Řezníčkova 1
779 00 Olomouc

Bankovní spojení: 69232-811/100
IČ: 60338598
DIČ: CZ60338598

 : 733 180 988
 : msreznickova@zs-reznickova.cz