Warning: imagejpeg(_data/section-2/info-2206homebanner.jpg): failed to open stream: Permission denied in /www/doc/www.zs-reznickova.cz/www/www/_common/common.php on line 325

Vítejte na stránkách naší školky

Mateřská škola Hodolanská 4

Obecná charakteristika školy

Mateřská škola Hodolanská je součástí Základní školy a Mateřské školy, Olomouc, Řezníčkova 1. Má dlouholetou tradici. Byla postavena v objektu Základní školy Řezníčkova 1. Do prostor MŠ je zvláštní vchod. Přestože je budova jednou stranou situována k hlavní silnici, vzdělávací aktivity nejsou narušeny. MŠ je dvoutřídní školou s celodenním provozem, s esteticky a účelně řešeným interiérem i přilehlou školní zahradou.

Našim cílem je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základ celoživotnímu vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb. Pracujeme podle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání , na základě kterého byl vypracován Školní vzdělávací program "Vyplouváme za poznáním", respektující věkové zvláštnosti dětí, zpracován se vzájemně prolínajícími se úkoly, navazujícími na sebe po jednotlivých celcích. ŠVP zohledňuje intelektuální možnosti dětí, prostory školy a její lokalitu. Vytváří dostatečný prostor pro opakování, procvičování, pohybovou aktivitu a duševní hygienu dítěte. Úkoly jsou voleny od jednoduchého k složitějšímu vždy formou hry.

MŠ-ŘEZNÍČKOVA-1024x642

Bankovní spojení: 69232-811/100