Dnes je středa 4.08.2021

Slovo ředitele školy k novému školnímu roku

« zpět

Vážení rodiče,

obracím se na vás s úvodním krátkým slovem, které by vám mělo přinést trochu klidu v současné době zvratů a neustále se měnících informací. 

Zkuste se povznést nad všechny škarohlídy, tvořitele krizových a tragických scénářů co bylo, co se stalo, nebo naopak co bude, co se stane když… Buďte v PŘÍTOMNOSTI. TADY a TEĎ! Teď žijete, teď se to děje, teď to máte možnost ovlivnit. Bohužel často děláme přesný opak, a tím si vše ztěžujeme.

Školní rok se rozběhne normálně, bez nějakých velkých změn oproti jiným rokům. Pouze se bude ve škole klást mnohem větší důraz na desinfekci, hygienu a mnohem častější větrání, budeme občas měřit teplotu dětí a trochu omezíme nekontrolovaný pohyb žáků po školní budově. Pokud budete chtít, aby Vaše děti nosily roušky, toto jim umožníme...Vás prosíme o to, abyste neposílali do školy žáky s teplotou nebo jinými známkami onemocnění. Toto je důležitý krok, kterým omezíme možnou nákazu dalších lidí. Děti budou nosit případné další důležité pokyny v deníčcích, objeví se to i na těchto našich stránkách a budeme využívat ke komunikaci s vámi i systém Bakalář, ve kterém jsme úspěšně vzdělávali vaše děti při distanční výuce od března do června.

 A co se týká vyučování, musím vás i vaše děti trochu uklidnit. Během prvního měsíce budeme hlavně zjišťovat stav vědomostí bez zbytečného známkování, protože ne všechny děti měly doma stejné podmínky ke vzdělávání. Taky musíme trošku dohnat anebo zopakovat a procvičit na dálku probrané učivo z covidového období.

Prostě hlavu vzhůru. Všichni se těšíme na vaše děti a jsme připraveni je vzdělávat a přitom vám taky pomoci s jejich výchovou. Obě tyto složky by měly být ve škole naplněny.

A co na závěr? Prosím a žádám všechny o to, abychom spolu táhli za jeden provaz, abychom se vzájemně podpořili a neházeli si "klacky pod nohy". Budu rád za každou připomínku či dotaz k nějakému problému a věřím, že ho buď vysvětlím, nebo vyřeším. Posunuli jsme první třídní schůzky už na konec září a tam dostanete další pokyny, které by vás měly uklidnit a případně ukázat další cestu, jak spolupracovat, aby vaše děti dostaly vše, co by měly vědět. Protože všechno, co děláme ve škole, se děje jen a jen pro dobro vašich dětí. Přeji nám všem, aby tento rok uplynul v klidu a pohodě.

 

Kontakt:

Základní škola a Mateřská
škola,Olomouc
Řezníčkova 1
779 00 Olomouc

Bankovní spojení: 69232811/0100
IČ: 60338598
DIČ: CZ60338598

ID datové schránky: wjtmf35


 : 588 50 50 30, 603 873 106
 : info@zs-reznickova.cz

 : faktury@zs-reznickova.cz

Zvonění:

1. hodina  
2. hodina
3. hodina
4. hodina
5. hodina
6. hodina
7. hodina
8. hodina
08.00  -  08.45
08.55  -  09.40
10.00  -  10.45
10.55  -  11.40
11.50  -  12.35
12.45  -  13.30
13.35  -  14.20
14.25  -  15.10