Dnes je čtvrtek 20.01.2022

Informace ředitele školy, i k testování

« zpět

Zamyšlení o škole, statečnosti a dětech před Vánocemi aneb „potřebujeme informace o vašich dětech?“

 

Vážení rodiče,

nacházíme se v těžké době plné covidu ať už v jeho hodnocení, jeho léčení, očkování a podobně....Nechci o tomto vůbec zeširoka mluvit a neodvažuji se cokoliv hodnotit. Ale říkám s plnou vážností jedno - dokud jsou otevřené školy, tím pádem děti v "bezpečí instituce" a vy můžete chodit do práce, tak si toho velmi važme.

A myslím to opravdu zcela otevřeně proti všem kříklounům, kteří nemají školu v lásce (možná pozůstatek z mladých let), nenacházejí smysl v tom, co po dětech učitelé chtějí (všichni jsme přece školu studovali), takže tomu rozumí a jsou zcela kompetentní o tomto tématu dlouze hovořit. Dost vás mi píše kromě občasných nadávek i rady, jak se my učitelé a ředitelé máme vzbouřit, protože přece nejsme zbabělci a musíme si umět dupnout.....My, kteří bychom měli učit děti dodržovat pravidla a respektovat hranice…

Mohl bych ve svém smutném povídání pro současnou dobu pokračovat. A co tím získáme? Že bude více lidí naštvaných? Že urazím více lidí, než uráží často mne i kolegy ve škole? Opravdu je tento národ tak osobnostně nevyzrálý, že neustále do něčeho, o čem nemáme kolikrát ani páru, pořád rýpeme a komentujeme? Stačí vám přečíst si pár článků od negativních pisatelů a stanete se odborníkem na nadávání? Nebo si raději přečtete i ty články opačné a budete se snažit předávat aspoň o Vánocích poselství o klidu, vstřícnosti a pochopení ostatních?

Proč to vše píšu? (i když vím, že vzbudím u části čitatelů a rodičů nevoli)…

Protože se občas obracíme na vás, rodiče, s prosbou o vyplnění nějakých dat, která potřebujeme k naší práci, k organizaci výuky a starání se o zdraví vašich dětí.  Místo toho často přicházejí nechutné nepřátelské maily, že je to vaše tajemství, osobní věc a podobně....(naposledy o informacích o očkování – Musíme mít přehled kvůli pondělním AG testům - potřebujeme vědět, kdo prostě nemusí být testovaný a z dětí to nechceme tahat).

Na základě pokynů z ministerstva uvádíme:

Testování nepodstupují děti a žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění COVID-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19).  

Testovat se dále nemusí dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. Takový test nahrazuje pouze ty termíny testování ve škole, při kterých je výsledek testu stále platný (tedy 72 hodin od PCR a 24 hodin od antigenního testu).   

Myslím si jako ředitel, který většinu příkazů, zákazů a mocenských aktů dělá s velkým nadhledem, že zasloužím důvěru, kterou potřebuji k řízení hodolanské školy. Pokud bych ji neměl, nemá smysl déle setrvávat. Říkám to s naprostou vážností situace. Pokud chcete, aby děti byly ve škole v bezpečí, podpořte nás v našich opatřeních. Pokud chcete, aby byly zdravé, neposílejte nemocné do školy a věřte našim doporučením......Pokud chcete, aby uměly dobře učivo, musíte je kontrolovat, motivovat a pracovat s nimi. A pokud z nich chcete mít člověka, který si váží ostatních lidí, věcí kolem sebe a dovede pomoci, tak podpořte učitele – neměli byste je před dětmi „hodnotit“ různými slovy, ale přijďte si to vyjasnit přímo k nám v termínu, který si sami vyberete. Rádi vám vyjdeme vstříc.

Je to o tom, že chceme, aby vaše dítě (a tím pádem i vy) jste byli s naší školou spokojení a rádi se i po letech vraceli na popovídání se svými bývalými učiteli......A to i je to poselství pro lidi - chápejme se, pomáhejme si a hlavně se nepomlouvejme a úmyslně si neškoďme.

Poslední vzkaz pro vás - budu vyhlašovat tři dny ředitelského volna (20. 12. až 22. 12. 2021), takže děti budou mít o tři dny delší vánoční prázdniny z důvodu podpory zdraví, tak ať se můžete připravit na provoz domácnosti. Samozřejmě družina v tyto dny nemá žádné volno (ani učitelé), takže žáci prvního stupně budou mít dopolední družinu v případě zájmu zabezpečenou....

 

Přeji klidné Vánoce s klidem a mírem v srdci.

Váš pan ředitel Mgr. Miloslav Palát

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt:

Základní škola a Mateřská
škola,Olomouc
Řezníčkova 1
779 00 Olomouc

Bankovní spojení: 69232811/0100
IČ: 60338598
DIČ: CZ60338598

ID datové schránky: wjtmf35


 : 588 50 50 30, 603 873 106
 : info@zs-reznickova.cz

 : faktury@zs-reznickova.cz

Zvonění:

1. hodina  
2. hodina
3. hodina
4. hodina
5. hodina
6. hodina
7. hodina
8. hodina
08.00  -  08.45
08.55  -  09.40
10.00  -  10.45
10.55  -  11.40
11.50  -  12.35
12.45  -  13.30
13.35  -  14.20
14.25  -  15.10