Dnes je středa 4.08.2021

Informace ředitele školy

« zpět

Vážení rodiče,

dostáváme se do finále prvního pololetí, které nám připravilo podmínky, které jsou velmi těžké pro vás, vaše děti i pro nás učitele. Sice jsme podobnou skutečnost zažili už koncem minulého školního roku, ale tam jsme byli ve fázi ověřování probrané látky z prvních 7 měsíců, takže bylo na čem stavět. V současné době jsme v situaci, kdy musíme online nejen opakovat, ověřovat a upevňovat, ale i probírat novou látku a připravovat žáky na úspěšné zvládnutí přijímaček.

Celou tuto dobu online výuky se snažíme, aby se dětem dostalo kvalitního vzdělání. Upravili jsme trochu rozvrhy, zdůraznili hlavní předměty a dětem nabídli tři možnosti výuky. Ta nejdůležitější (online výuka zakotvená ve školském zákoně) byla využita drtivou většinou žáků. Kdo si o to požádal, tomu jsme pomohli zapůjčením školních tabletů. Druhou možností (pro žáky bez počítače a bez připojení) bylo umožnění papírové formy vzdělávání - zadávání v pracovních sešitech a výsledky žáci donášeli do školy, kde byly práce opravovány. Třetí možnost byla forma konzultací, kdy žáci mohli docházet po domluvě do školy, kde s nimi pracovali asistenti pedagoga (někteří asistenti dokonce pomáhali v rodinách dětí za přísných hygienických podmínek).

Online výuka – snažíme se vyvažovat obsah, časovou náročnost a ověřování výsledků. Abychom dětem předali maximum možného, pracujeme důsledně, poctivě, obětavě a naplno. Ale může to být jen náš dojem. Víme, že mnoho z vás má velmi náročné podmínky doma, malé prostory, špatné připojení, nejistota zaměstnání i příjmů, takže nervozita stoupá nejen ve společnosti, ale hlavně u vás.....

Proto jsme se rozhodli vytvořit dotazník pro rodiče i dotazník pro žáky. Podle jejich výsledků (budeme je opravdu velice pečlivě vyhodnocovat) se rozhodneme, jak dál bude pokračovat online výuka na naší škole....Proto bych vás chtěl osobně požádat o pečlivé vyplnění, zamyšlení nad každou odpovědí, aby výsledky dávaly smysl. Moc děkuji za tento přístup. Držím palce a jen všem připomínám, že se můžete obracet nejen na mne (jsem ve škole každý den), ale i na jednotlivé pedagogy v době jejich konzultačních hodin.

Na závěr děkuji za trpělivost, ochotu pomáhat dětem s výukou (nechceme, abyste pracovali za ně!) a věřím, že až situace dovolí, pořádně to na školním plese zase rozjedeme a společně oslavíme naši vstřícnost, spolupráci a soudržnost. Ať cítíme, že jsme hodolaňáci nejen na tribuně fotbalového stadionu, ale i pocitem, že hodolanská škola je tu pro vás a hlavně pro vaše děti.

Děkuji za pozornost a těším se na shledání.

 

 

Kontakt:

Základní škola a Mateřská
škola,Olomouc
Řezníčkova 1
779 00 Olomouc

Bankovní spojení: 69232811/0100
IČ: 60338598
DIČ: CZ60338598

ID datové schránky: wjtmf35


 : 588 50 50 30, 603 873 106
 : info@zs-reznickova.cz

 : faktury@zs-reznickova.cz

Zvonění:

1. hodina  
2. hodina
3. hodina
4. hodina
5. hodina
6. hodina
7. hodina
8. hodina
08.00  -  08.45
08.55  -  09.40
10.00  -  10.45
10.55  -  11.40
11.50  -  12.35
12.45  -  13.30
13.35  -  14.20
14.25  -  15.10