Dnes je pátek 26.04.2024

Organizace školního roku

Mateřská škola Purkyňova 3

Výsledek obrázku pro kreslené děti ve školce | Cartoon kids, Kids stock,  Cartoon

Provoz mateřské školy: od 6.20 do 16.30 hodin

Školné 500,- (bezhotovostní platba)

Stravné dle ceníku ŠJ Řezníčkova

MŠ s kapacitou 47 dětí má celodenní provoz ve dvou odděleních:

1.třída - Srdíčka:     srdíčko    děti 3 - 4leté - s dětmi pracuje p. učitelka Ludmila Štěpánová a Bc. Lucie Kalousová
Charakteristika třídy. třídu Srdíček navštěvují děti ve věku od 2 do 4 let. Děti se seznamují se základními pravidly slušnosti, učí se samostatnosti v oblastech hygieny, stolování, oblékání a obouvání. Setkávají se s vrstevníky a pokouší se vzájemně spolupracovat, organizovaně se přesouvat, pracovat s různými materiály. Přizpůsobují se pravidelnému dennímu režimu a postupně se socializují.
2. třída - Sluníčka: sluníčko děti 5 - 7leté - s dětmi pracuje p. učitelka Mgr. Kateřina Bartoňová a Radka Villano
Charakteristika třídy: třídu Sluníček navštěvují děti ve věku od 5 do 7 let. Třída je tedy smíšená. Děti z této třídy mají pobyt v MŠ obohacený edukačními programy v Arcidiecézním muzeu a v Muzeu umění. Dále využíváme všech vzdělávacích programů v knihovně na náměstí Republiky a navštěvujeme historické památky města Olomouc. Spolupracujeme také s Klubem seniorů, užíváme si v Cenru pohybu. Každoročně chodíme na vycházky do centra předvánoční Olomouce a užíváme si vánoční atmosféry a jízdy na kolotoči. V neposlední řadě pak připravujeme předškoláčky na pohodový vstup do 1. třídy.

Bankovní spojení: 69232-811/100

: 585 313 325, 739 622 722