Dnes je středa 12.08.2020

Fotogalerie

23.6.2020 

Ve středu 17. 6. proběhlo ve školce slavnostní pasování našich budoucích prvňáčků. Diváky se stali kamarádí z prvního oddělení a na závěr slavnosti si všichni pochutnali na zmrzlině. Přejeme budoucím prvňáčkům, ať se jim ve škole daří a doufáme, že se přijdou na nás do školky s vysvědčením podívat.

3.6.2020 

1. 6. v pondělí jsme s dětmi oslavili Mezinárodní den dětí. Na naší zahradě se nabízelo několik zajímavých možností, jak vymyslet různá stanovištšěš se zábavnými činnostmi, které děti opravdu zaujaly. Například uhasit požár vodní pistolí, prolézt velkou pavučinou, projet slalom na koloběžce, chodit ve stopách po lavičce, mlhoviště jsme proměnili na rybník plný barevných rybiček a pod. Děti si vytvořily skupinky a za splněný úkol dostávaly razítko na kartičku. Diplom s odměnou byl předán na samotný závěr a fotky vám dokreslí atmosféru krásného dopoledne. Sluníčko nám udělalo velkou radost, že se také ukázalo, takže nálada byla výborná a děti měly zážitek!!!

10.3.2020 

Velmi vtipné a poučné představení, děti byly vtaženy do děje pohádky, odpovídaly na otázky a podle toho se odvíjel děj příběhu.

4.3.2020 

Zvířátková školička - povídání o zvířátkách. Pomocí plyšáků a veselých obrázků zopakovala paní knihovnice dělení zvířátek na domácí a divoká. Děti si také zacvičily a poslouchaly zvuky zvířat a podívaly se na krátký film o prasátku Otíkovi.

24.2.2020 

Zátiší - to je pojem! Děti zkoumaly zvětšeniny obrazu. Součástí odborně vedeného programu byly pohybové chvilky, a proto děti zvládly celou hodinu vnímat a tvořit.

18.2.2020 

Krásného koncertu plného známých pohádkových melodií se účastnila obě oddělení MŠ. Děti vybaveny znalostmi o hudebních nástrojích překvapily svými paměťovými dovednostmi samotné hudebníky. Příští rok se budeme těšit na tento koncert opět těšit.

18.2.2020 

Děti z druhého oddělení navštívily Okresní knihovnu Olomouc, kde pro ně paní knihovnice připravila program věnovaný historii Večerníčků. Děti měly možnost porovnat původní a současnou znělku, viděly pohádku v černobílé i barevné podobě a zasoutěžily si formou kvízových otázek. Prohlédly si Večerníčky v tištěné podobě a vzájemně si knihy půjčovaly, bylo to více než třicet krásných knížek - pohádek z Večerníčků. Při této cestě děti donesly do Charity tři výkresy Tří králů, protože se zapojily do soutěže, kterou vyhlásil časopis Rodinný život ve spolupráci s olomouckou Charitou. Vyhodnocení proběhne v březnu, tak držíme dětem palce!!!

17.2.2020 

11. 2. u nás proběhly maškarní radovánky. Maminky připravily dětem nápadité masky a vyhrál každý účastník!Poděkování patří i paní Janě Novákové, která svým zábavným programem obohatila náš karneval a děti si zatancovaly, zasoutěžily a prožily krásné dopoledne.

11.2.2020 

V lednu jsme ve školce vyráběli semínkové muffiny. V silikonových formičkách jsme smíchali semínkovou směs a rozehřátou želatinu. Jakmile byly formičky pořádně vychlazené, vyklopili jsme semínkové bábovičky a provlékli je přírodním provázkem a zavěsili jsme je na stromy i keře nejen na zahradě naší školky, ale i v okolních ulicích. Ptactva si tu považujeme a máme radost, když se nám podaří z okna zahlédnout třeba i sojku.

20.12.2019 

17. 12. jsme pozvali do školky pana Kříže se svými dětmi Amálkou a Milánkem. Jejich rodinné trio nám zahrálo koledy na dechové nástroje, děti je doprovodily zpěvem. Bylo to moc krásné. Následovalo objevování dárků pod stromečkem a na závěr nás přišel navštívit i pan ředitel a paní zástupkyně. Rovněž se v tento den za námi přijela podívat paní učitelka Katka Bartoňová s malým Deňouškem a popřáli jsme si všichni krásné Vánoce!

19.12.2019 

12. 12. přišli do školky rodiče i hosté, aby se podívali na krátké vystoupení dětí, vytvořili si vánoční ozdoby a přitom si mohli vybrat nějaký výrobek, který se dětem zalíbil.Punč také nechyběl a vánoční atmosféru umocnilo výborné cukroví, které šikovné maminky stihly napéct. Tímto všem děkujeme za účast a těšíme se příští rok zase!!!

13.12.2019 

12. 12. proběhla ve školce vánoční vystoupení dětí, jarmark i adventní dílničky. Přišlo hodně rodičů a hostů a děti si pochutnaly na výborném cukroví, které maminky obětavě napekly a těch pár kousků, co zůstalo, přišlo druhý den ke svačince vhod!!!

12.12.2019 

Jak vodníček vyzrál na čerta a mnoho dalších pohádek, které během roku uvidíme ve školce.

6.12.2019 

6. 12. jedenáct dětí ze třídy Sluníček potěšilo babičky a dědečky v Klubu seniorů v Hodolanech svým krásným předvánočním vystoupením, které s nimi nacvičily paní učitelky Lída a Lucka. Rozdaly seniorům nejen radost, ale i vyrobená vánoční přáníčka.

1 | 2 | 3

Kontakt:

Základní škola a Mateřská 
škola,Olomouc
Řezníčkova 1
779 00 Olomouc

Bankovní spojení: 69232-811/100
IČ: 60338598
DIČ: CZ60338598

 : 585 313 325, 739 622 722
 : mspurkynova@zs-reznickova.cz