Dnes je neděle 19.11.2017

¯\_(ツ)_/¯

Mateřská škola Hodolanská 4

Obecná charakteristika školy
Mateřská škola Hodolanská je součástí Základní školy a Mateřské školy, Olomouc, Řezníčkova 1, příspěvková organizace. Má dlouholetou tradici. Byla postavena v objektu Základní školy Řezníčkova 1. Do prostor MŠ je zvláštní vchod. Přestože je budova jednou stranou situována k hlavní silnici, vzdělávací aktivity nejsou narušeny. MŠ je dvojtřídní školou s celodenním provozem, s esteticky a účelně řešeným interiérem i přilehlou školní zahradou.

Naším úkolem je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základ celoživotnímu vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb. Pracujeme podle rámcového programu, na základě kterého byl vypracován Školní vzdělávací program, respektující věkové zvláštnosti dětí, zpracován se vzájemně prolínajícími se úkoly, navazující na sebe po jednotlivých celcích. Zohledňuje intelektuální možnosti dětí, prostory školy a její lokalitu. Vytváří dostatečný prostor pro opakování, procvičování, pohybovou aktivitu a duševní hygienu dítěte. Úkoly jsou voleny od jednoduchého k složitějšímu vždy formou hry.

Kontakt:

Základní škola a Mateřská